Trots op je buurt #Elim
Workshop versieren met dahlia’s met Bloemencorso Elim
Een stukje Elimse trots komt naar de Bibliotheek Hoogeveen!
Tijdens deze creatieve workshop ontdekken kinderen (en ouders) het bloemencorso van dichtbij en maken ze met echte dahlia’s een eigen bloemenversiering voor hun fiets, step, skelter of om thuis neer te zetten.
In september kleurt Elim weer met Dhalia’s op mooie praalwagens tijdens het jaarlijkse Bloemencorso op Elim. De Nederlandse corsocultuur en ook het bloemencorso Elim staat op de UNESCO-lijst van immaterieel erfgoed. Bloemencorso Elim is daarmee naast een mooie festiviteit ook het levend cultureel erfgoed binnen de gemeente Hoogeveen dat we samen zichtbaar houden voor de volgende generatie.
Tijdens de workshop gaan kinderen, eventueel met ouders, zelf aan de slag met dahlia’s. Ze maken iets moois dat ze mee naar huis kunnen nemen, of gebruiken als versiering op bijvoorbeeld een fiets of skelter tijdens het kindercorso.

Kinderen die dat leuk vinden, kunnen hun fiets of versiering op vrijdag 11 september vanaf 14.00 uur verder afmaken op het schoolplein van OBS de VogelVlucht in Elim. Op zaterdag 12 september mogen ze met hun werk meelopen tijdens de optocht van Bloemencorso Elim. De optocht start om 13.30 uur.
Voor wie: kinderen van 2 tot 18 en begeleiders
Locatie workshop: Bibliotheek Hoogeveen
Activiteit: bloemenversiering maken met dahlia’s
Verder afmaken: vrijdag 11 september vanaf 14.00 uur, schoolplein OBS de VogelVlucht in Elim
Optocht: zaterdag 12 september verzamelen om 13.30 uur bij Gosem Engelsstraat 3, Elim (graag melden via contact formulier op de website van bloemen corso Elim in verband met een klein presentje)
Kom meedoen, maak iets moois en laat zien waar jij trots op bent: je buurt, je dorp en dit bijzondere UNESCO werelderfgoed.
